Jak tam? Przygotowani na…

Jak tam? Przygotowani na podatek cukrowy? Za 3 dni wszystkie napoje zdrożeją o 1zł z groszami za 1 litr

Morawiecki wprowadzajac opłatę cukrową (która wg niego nie jest podatkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) policzył sobie, że pisowski budżet zarobi na tym 3 miliardy złotych. Oczywiście wg rządzących chodzi o #zdrowie a nie o #pieniadze (źródło )

Takiego wała, żeby się nie przeliczył, na mnie nie zarobi. Zrobiłem sobie skromny zapas napojów a od nowego roku, jak wejdzie ta opłata nie kupię ani grama napoju ze sklepu choćbym miał się zsikać z pragnienia.

Jak skończą mi się zmagazynowane zapasy będę pił herbatę, nie dlatego że nie bedzie mnie stać na droższe napoje ale dla zasady, żeby nie wspierać polityki podnoszenia podatków w celu łatania dziur w budżecie powstałych przez pisowskie programy socjalne i nieumiejętne zarządzanie gospodarką.

Nie piję aż tak dużo słodzonych napojów 2-4 litry na tydzień więc zestaw ze zdjęcia (200 litrów coli, 16 pepsi, 16 miryndy, 50 litrów energetyka) powinien wystarczyć na rok, może dwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Za 3 dni gdy wejdzie opłata cukrowa to co na zdjęciu będzie w sklepie kosztować ~ 300zł więcej więc trochę #inwestycje #inwestowanie i #oszczedzanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W #biedronka jest teraz fajna promocja 4+2 litry coli gratis, 6x2L wychodzi 8,60 zł, niewiele mniej po nowym roku będzie kosztowała 1 butelka 2 litrowej coli ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#polska #podatekcukrowy #finanse #bekazpisu #komunizm #podatki