Ktoś uważa tak samo jak ja,…

Ktoś uważa tak samo jak ja, że pandemia się jeszcze nie skończy i będziemy mieć 4 i prawdopodobnie 5 falę, mimo wysokiej skuteczności szczepionki dzięki której mamy prawie zerową liczbę zgonów na wariant delta w Uk czy Izraelu. To rządy i tak będą zamykać gospodarkę argumentując to wysoką liczbą zakażeń (zarażają się wszyscy, zaszczepieni jak i niezaszczepieni) by mieć pretekst do kontynuowania obecnej polityki monetarnej, tzn. bardzo niskie stopy procentowe i kontynuowanie dodruku (QE), tym samym zadłużając społeczeństwo u państwa, przecież to jest w tej chwili bardzo na rękę bankom centralnym, Powell dalej będzie gadał, że inflacja jest przejściowa, więc bańka mieszkaniowa, czy giełdowa (sp500, dax, nasdaq, dowjones) zostanie na popierdolonych szczytach i będzie rosnąć.
Nikomu nie jest na rękę podnoszenie obecnie stóp procentowych z wyjątkiem klasy średniej, która nie oszukujmy się, ma gówno do gadania.
Jeżeli ktoś ma inne zdanie na ten temat niech się wypowie.
Screen nasdaq dla uwagi (obecnie jesteśmy 700$ wyżej, zrobili to w 2 tygodnie)
#gielda #ekonomia #finanse #bankowosc #covid19 #covid19stats #szczepienia #szczepionki #koronawirus #banki #usa #inwestycje #nieruchomosci #polityka #inwestowanie