Moja kuzynka od 5 lat siedzi…

Moja kuzynka od 5 lat siedzi w Niemczech. Jest zawodowym kierowcą, pracuje w niemieckim Amazonie.

Zarabia na tyle dobrze, że wynajmują z mężem 70 metrowe mieszkanie z ogrodem, mają dwoje dzieci i dwa duże psy (których utrzymanie kosztuje). Po paru latach leasingowania poprzedniego auta dziś przysłała mi zdjęcia nowego BMW z salonu, które odebrała. Do tego, poza leasingiem na samochód – nic innego nie bierze na raty, jeśli potrzebuje nowego telefonu, sprzętu agd czy rtv – wchodzi do sklepu i kupuje a jeśli coś jest droższe niż przeciętnie – jest w stanie na to odłożyć w ciągu maksymalnie dwóch, trzech m-cy.

To, jaką my jesteśmy w Polsce biedotą to aż przykro patrzeć. Jeśli nie jesteś „hehe przedsiębiorcą z głową do interesów”, rentierem czy spekulantem – jesteś po prostu biedny. W Polsce wskutek tego nie istnieje klasa średnia, nie ma u nas tego, że jeśli uczciwie i ciężko pracujesz to spokojnie, bez wyrzeczeń przeżyjesz i coś zaoszczędzisz.

Dlaczego to piszę? Kiedy patrzę na swoje rosnące dzieci to serce mi pęka na myśl o tym co ten pierdolony PiS zrobił z gospodarką (która za PO powolutku ale jednak rosła) i socjalem i w jakich realiach za paręnaście lat przyjdzie im żyć. Spłacę większy kredyt, który miałem na urządzenie mieszkania i chyba czas spieprzać z tego śmiesznego kraju kato-socjal-narodowców „wybranych przez Matkę Boską, świętą matuchnę i ukochanego jezusa króla” 😀

#polska #niemcy #gospodarka #praca #zarobki #socjal #finanse #pieniadze