Właściwie te dzisiejsze…

Właściwie te dzisiejsze decyzje to nic nadzwyczajnego. Z kasy się wypsztrykali na tarcze i wałki dla swoich, hotelarze powiedzieli wprost że ograniczenia mają w pompie i są dostępni na majówkę. Straszny kwik był w radiu że przechodzą do szarej strefy. No bo jaaak too taaak na czarno to nie wooolno, gastro jako tako przędzie, kto miał paść to już padł. Oszczędzają pewnie na pracownikach, i znowu mniejsze wpływy do zusu i z podatków. Siłownie podobnie, te mniejsze na czarno jakoś funkcjonują. Duże jadą na tarczy, a sieciówki zagraniczne wycofały się z kraju w jakiejś części.
Baseny, ośrodki sportowe, muzea, teatry, topią kosztami samorządy, które i tak zostały wydymane przez rząd w ciągu ostatnich dwóch lat.
Przegłosowano ustawę że właściciele galerii handlowych mają obniżyć najemcom czynsze xD oczywiście pomocy nie dostaną, no bo i po co xD to zagraniczne niech gino.
Nie ma pienionszków i nie będzie, a szykuje się ugoda z frankowiczami i być może trzeba będzie ratować jakiś bank xD bo jak jebnie jeden to jebnie cała reszta.
Jedyną szansą są fundusze z unii, które dadzą im pożyć jeszcze jakiś czas dlatego teraz cisną tak mocno żeby przegłosować ten budżet odbudowy. No będzie ciekawie jednym słowem.
#gospodarka #koronawirus #finanse #bekazpisu